Bovec Rafting team
Více než 15let zkušeností

TureckoNedotčená příroda ukryta v srdci mohutného Taurusu

Blízká, a přitom vzdálená. Turecko je zemí, která dokáže vyrazit dech i zkušeným dobrodruhům. Zvlášť, když se vydáte od pobřeží vzhůru do mohutného pohoří Taurus. Uvidíte naprosto unikátní desetiposchoďové skalní město posazené nad tajemným jezerem. Objevíte neprozkoumané krápníkové jeskyně, archeologické perly nebo stáda divokých koní u Hory tisíce chrámů. Zažijete dvoudenní canyoning, toulání po odlehlých horách, zvyky místních obyvatel i piknik pod hvězdami.

Ve spolupráci s tureckou CK se nám podařilo připravit opravdu zcela jedinečný program zájezdu do nádherné a civilizací většinou nedotčené přírody Turecka.

Co uvidíte a zažijete?

Pozor tyto zájezdy jsou 12 ti denní a jsou pořádány jen dva a každý max. pro 18 osob. Takže pokud máte stan, spacák a chuť něco zažít a vidět, tak Vám doporučujeme s rezervací příliš neotálet!

PŘÍKLAD PROGRAMU:

1. den

Odlet:  z Prahy nebo Brna. Přílet do Antálie, přejezd autobusem do hotelu v Side, ubytování

2. den
Přejezd autobusem do horské vesničky Ahmetler. Zde prolezeme neprozkoumanou krápníkovou soustavu jeskyní. Po této naší malé expedici slezeme do místy až 500 m hlubokého kaňonu Karpuzcay, kde začneme oděni do neoprenových obleků s canyoningem (budeme plavat průhlednou pitnou vodou plnou ryb, slákat z menších vodopádků a obdivovat neuvěřitelné scenérie tajemného kaňonu). Asi v polovině cesty vystoupáme a utáboříme se. Jídlo a věci nám sem snesou místní obyvatelé. Pohled z kaňonu na noční oblohu plnou hvězd je vskutku jedinečný!

3. den
Budeme pokračovat v naší cestě kaňonem – životní zážitek! Po jeho zdolání se autobusem přesuneme dále do majestátného pohoří Taurus a po cestě uděláme zastávku na dokoupení potravin. Nocovat již budeme ve stanech u horské vesničky Karakisla ve výšce 1.800,- m. Vzdálenost: 100 km Ahmetler – Karakisla.

4. den
Celodenní přechod divokou zvlněnou krajinou pohoří Taurus k Bezednému jezeru u kterého přenocujeme. Koupaní – samozřejmĚ! Cestou budeme procházet horské pastevecké vesničky, obyvatelné pouze během léta.

5. den
Celodenní výstup na horu Star 2.493 m. Po cestě navštívíme nejvýše položenou pasteveckou vesničku Gilgameš, kterou obývají pouze čtyři nejchudší rodiny z okolí. Toto místo však patří k nejhezčím a obyvatelé jsou nadmíru pohostinní. Návrat zpět k jezeru a zasloužené osvěžení!

 6. den
Časně ráno se autobusem přesunem k tzv. Hoře 1001 chrámů (2.600 m). Tyto chrámy byly postaveny za římské nadvlády a přestože časem poničeny, jsou stále velmi působivé. Od těchto nádherných ruin vystoupáme na vrcholek hory Karadag k dalším troskám z 3. a 4. stol. př. n. l. Při troše štěstí spatříme i stáda divokých koní!! Přespíme zde v troskách antických chrámů.

7. den
Ráno přesun k vulkanickému jezeru Meke, které patří k divům přírody. Je to vlastně sopka uprostřed vulkanického jezera. Toto jezero má stejnou slanost jako Mrtvé moře a pokud nevíte, jak taková voda nadnáší, není nic jednoduššího, než to vyzkoušet! Poté prozkoumáme podzemní město v Yesilyurt. Večírek a noc strávíme na březích jezera v sopečném kráteru.

8. den
Ráno autobusem přejedeme k jezeru Cirali (po cestě opět doplníme zásoby), kde nás čeká jistě největší zážitek, neboť budeme mít příležitost prozkoumat, před světem ukryté, archeology neprozkoumané, podzemní skalní město! Vchody do podzemního mnohopatrového města se nachází v kolmých stěnách vysokých asi 100 m, které se tyčí kolem celého jezera ve zcela uzavřeném kruhu. Utáboříme se u jezera, kde se můžeme opět vykoupat a plavání v tomto mystickém místě, jehož původ a tajemství zatím nikdo nezná, je něco úžasného. Spousta vchodů do labyrintu je stále neobjevena a mnohá obydlí neprozkoumány, proto je toto místo navštěvováno v zimních měsících hledači pokladů, kteří většinou neodcházejí s prázdnou. Takže jsem si jistý, že i z nás se alespoň na chvíli stanou hledači pokladů dávných civilizací!

9. den
Návštěva městečka Karapinar kde můžete vidět, popř. zakoupit, zdejší nádherné a jedinečné ručně dělané koberce. V Karapinaru neexistuje turistický ruch, takže ceny koberců jsou až neuvěřitelně nízké cca. 100 Eur. Pak již vyrazíme na přejezd do Side, kde se ubytujeme v hotelu.

10. den
Zasloužený relax na plážích

11. den
Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy.Kontaktujte nás

Máte-li nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat.    Všechny důležité informace naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů.